עסק שמנוהל בצורה נכונה וטובה מספק תפוקה טובה יותר, מרוויח יותר כסף, ומנהל את עצמו טוב יותר. מרבית מהעסקים המצליחים יודעים לנהל את עצמם בצורה טובה יותר, הן מבחינת זמנים, והן מצד העלויות. עבור אנשים שעובדים מהבית, פרילנסרים ובוני אתרים, חיסכון בכסף הוא מרכיב חשוב בעסק. חשוב לבחור את הלקוחות הנכונים, כאלה שלא יבזבזו יותר מידי זמן. ומהצד השני, חשוב להשתמש בכלים הנכונים ביותר. במאמר זה, נדבר על הטיפים השימושיים ביותר לניהול העסק עבור בונה אתרים ופרילנסרים.

1) ניהול העבודה מבחינת זמנים – בסיס של כל עסק

הדבר היחיד שלא ניתן לרכוש בכסף הוא ללא ספק, הזמן. פשוט כך, אמיתי וישיר. הזמן הוא רכיב נדיר מאוד. בשביל לנהל אותו בצורה נכונה נצטרך לבחור בלקוחות הנכונים, לבדוק בעיות בהתנהלות של הזמנים, ובעצם לבדוק מיהם הלקוחות שמבזבזים את מרבית מהזמן. בהתאם לזאת, נוכל לפעול. בצורה פשוטה, לפני תחילת העבודה, בדקו באמצעות טיימר פיזי או דיגיטלי את כמות הזמן שהלקוח שואב לכם. בנוסף, כדאי להבין מהם השירותים שדורשים מאיתנו יותר תשומת לב, ניתן לבדוק זאת גם באמצעות טיימר דיגיטלי או פיזי.

אתם חייבים להגיע למצב שבו אתם ממקסים זמנים ורווחים בעסק, מנהלים את לוח הזמנים טוב יותר. השאיפה הסופית – מינימום עבודה, מקסימום כסף. אם מדובר בלקוחות גדולים שמשלמים סכומים יפים, ייחסו להם חשיבות עליונה על כולם, כן, גם אם זה נשמע קצת לא פייר בעליל, זה פשוט המצב. ניהול העבודה מבחינת זמנים יפנה לכם את הלוז טוב יותר וינצל את כל שעות העבודה בצורה אופטימלית. ללא ספק, אם אתם מרגישים לא מנוצלים היטב מבחינת זמנים, אתם חייבים לאתר את מקור הבעיה, או הלקוח. גם אם זה נשמע קלישאתי, ניהול זמנים ולוז הוא חלק בסיסי מניהולו של כל עסק בישראל, חשבו על זה. אם אתם רוצים להגיע למצב של יעילות ואפקטיביות מקסימלית בפרוייקטים המורכבים יותר, כדאי לשקול אופציה של מיקור חוץ פיתוח תוכנה,

באוקראינה בשביל שתוכלו לספק את התוצאות הטובות ביותר במהירות המירבית ולהרוויח יותר בזכות חיסכון בהוצאות על משכורות של תכנתים מקומיים.

2) היו מודעים – עקבו אחרי ההוצאות וההכנסות שלכם

בשנים האחרונות, הרבה מאוד עסקים בישראל פושטים את הרגל בעקבות ניהול שגוי ולא נכון. תמיד תהיו במודעות לגבי העסק שלכם, מה נכנס ומה יוצא. במילים אחרות, עקבו אחרי ההוצאות וההכנסות החודשיות. הקמתם שירות או מחלקה חדשה? בדקו מהם ההוצאות הנלוות וכמה באמת ההכנסות ריווחית בהתאם. שירות או עבודה עם קרקע יציבה תטיב לכם, תספק את התמורה הטובה ביותר לזמן שלכם. ברמה השנתית, בקשו מהרואה חשבון דוח רווח והפסד, עברו על הכל בצורה יסודית, היו מודעים לסביבה הפיננסית שלכם. ללא ספק, אי מעקב או מעקב שגוי תגרום להפסד כספי גבוהה, לקריסה כלכלית, ואף לפשיטת רגל. מבחן התוצאה הוא מדד אפקטיבי שבו אתם יכולים למדוד מוצר או שירות חדש שהעליתם לאוויר. שירות משתלם וריווחי הוא כזה שלא ישאב לכם את הזמן, ואם זאת יניב לכם לא מעט הכנסות. היו מודעים, עקבו אחרי הכל.

3) עבדו בצורה מסודרת – לוח זמנים קבוע

קיימת בעיה אחת שהרבה לא מדברים עליה – לוח זמנים פרוע ולא מסודר, בעיקר אצל עובדים מהבית. עבודה מהבית לעומת המשרד כוללת בתוכה המון הסחות דעת, בלגן עצום בסדרי השינה והיום, ועוד ועוד. בעקבות זאת, תכננו את לוח הזמנים שלכם בקביעות – מתי אתם קמים, מתי אתם הולכים לישון, והעיקר – מתי אתם העובדים ומהם שעות העבודה המסודרות. עבודה בלילה תהיה בחירה גרועה, תעשה לכם רק רע, ותשנה לכם תמיד את כל סדרי הדברים – הפרויקטים, העבודות, השיחות עם לקוחות, ודברים נוספים. גם אם זה נשמע קלישאתי, עבדו בצורה מסודרת גם אם זה מעט קשה. כדאי לתכנן את סדר לוח הזמנים לאורך כל השבוע, או לחלופין, ניתן לתכנן את לוח הזמנים הבא בסיום העבודה הנוכחית. כלומר, אם עבדתם ביום א', לפני סיום העבודה תכננו את לוח הזמנים שלכם ליום ב' כבר באותו היום. לוח זמנים קבוע = עבודה מסודרת.

לסיכום, אלה הם היו שלושת הטיפים עבור ניהול עסק של עובדים מהבית, פרילנסרים, ובוני אתרים למיניהם. מקווים שתיקחו את הטיפים ברצינות, כל השאר תלוי בכם. ללא ספק, מדובר בשינויים דרסטיים ומעוטים. ועדיין, מדובר בשינויים שיובילו את העסק שלכם להצלחה אמיתית. ללא עבודה קשה ומתמדת, הדברים יראו אותו הדבר, עשו את החושבים שלכם, בדקו מהם האפשרויות. מכאן, הבחירה בידיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *