ישנם אתרים שנועדו לחבר בין אנשים, לאפשר שיח, תקשורת. אתרים אחרים נועדו לפרסם, לקדם מכירות, לשכנע. בכל השפע העצום הזה שנקרא רשת האינטרנט, אפשר למצוא אין ספור סוגים של אתרים. למי שרוצה לעשות כסף באינטרנט, אפשר להגיע לשם על ידי כמה סוגי אתרים ששווה להכיר.

אתר לימודים

לשלם עבור קורס בתחום מקצועי כזה או אחר זה לא דבר חדש. אבל מי שרוצה להקים נכס אינטרנטי שמניב כסף יכול להצטרף לטרנד של לימודים באינטרנט. אתרי לימודים יכולים להיבנות בצורות שונות. חלק מהאתרים הללו מציעים קורסים בתחום מסוים ואילו אחרים מציעים קורסים במגוון רחב של תחומים. הלימודים שאנשים מתעניינים בהם יכולים לאפשר רכישת מקצוע, השלמת בגרויות, לימודי פסיכומטרי, לימודי בישול, לימודי נגינה ועוד. חשוב לזכור כי הלימודים יכולים להיות מועברים בשידור חי או בהקלטות מוכנות מראש, אך הקורסים צריכים להיות מושקעים ומקצועיים. רק כך אפשר יהיה להרוויח מהם לאורך זמן.

אתר הרצאות

מומחים בתחומים מסוימים נוהגים להרצות תמורת תשלום. בעידן הדיגיטלי, הרצאות מעוררות השראה מועברות גם באינטרנט. אתרים מושקעים שבהם אפשר להשיג גישה להרצאות מעניינות ומרתקות בנושאים מגוונים יכולים להרוויח על ידי מודלים של הכנסות. למשל, מודל של רכישת מנוי להרצאות. מודל של שיבוץ פרסומות באתר. הכנסות ממרצים שמשלמים לאתר לצרכי קידום ועוד.

אתר מכירות

אתר מכירות הוא הדוגמא הכמעט מובנת מאליה, לאתר שיכול להניב כסף. אתרי מכירות חזקים יכולים להגיע למחזורי פעילות עצומים. ידועים אפילו בעלי אתרים למכירות מוצרים שהצליחו עד כדי כך שעשו אקזיט, כלומר מכרו את האתר לאחת הרשתות הגדולות בארץ או בחו"ל. ומה שיפה זה שהביקוש למוצרים שמזמינים הביתה או לעסק כל כך רחב, שתמיד יש עוד מקום לאתרים נוספים בעולם הזה.

אתר תדמיתי

אתרי תדמית נועדו להכניס כסף על פי מודלים שונים. למשל, זהו אתר שיכול להביא לקוחות לבעלי מקצועות חופשיים. זהו אתר שיכול לקדם סלבריטאים, דוגמנים ודוגמניות, שרוצים לקטוף קמפיינים. ישנם בעלי יוזמה שמקימים אתרים מהסוג הזה ואף משכירים אותם לגופים שונים. גם זוהי דרך להכניס כסף, מאתר מוצלח.

אתר לידים

אתרים כאלה, שיכולים להיות משולבים עם תוכן צרכני או עם פלטפורמה של השוואת מכירים, יכולים להניב כסף רב. הרעיון הוא שאנשים שנרשמים לאתר או משאירים את הפרטים האישיים, מחפשים שירות או בעל מקצוע מסוים. בעל מקצוע שמקבל פרטים של לקוח משלם עמלה לבעלי האתר. גובה העמלה נגזר מסוג המכירה.

אתר קהילתי

למי שיש תחביב מיוחד או תחום עניין מעניין, יש אפשרות להקים אתר שנועד לקהילה של בעלי אותו התחביב. אתרי קהילות יכולים להניב הכנסות יפות שכן ניתן לשלב בהם מודלים שונים של הכנסות. למשל, מכירת מוצרים לקהילה. מכירת מנויים לתכני פרמיום ועוד.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *